PZHGP w Radzionkowie

Oddział 0106

Firma Tauben Medik zaprasza wszystkich hodowców do swej siedziby w Piekarach śl. ul.Bytomska 223 w dniu 30.01.2012 o godz. 9 na bezpłatną konsultację z lekarzem weterynarii Robertem Myszkowskim, możliwe dodatkowe badania mikroskopowe i bakteriologiczne płatne.

Zapraszamy na bal karnawałowy do restauracji " u LETOCHY" w Radzionkowie w dniu 11.02.2012 rok. Mile widziane przebrania kostiumowe. Wszelkie szczegóły u Piotrka tel. 607-085-810.

Zarząd Sekcji 1 - Radzionków informuje , że w dniu 27.01.2012 r. w Karolince o godzinie 17.30 odbędzie się zebranie sprawozdawcze Sekcji. W związku z tym iż jest to zebranie statutowe obecność wszystkich członków jest obowiązkowa.

Informuję że w dniu 7,01,2012 o godz. 17 w OSP Świerklaniec odbędzie się zebranie sprawozdawcze sekcji nr. 5 Świerkalniec obecność obowiązkowa.

 W dniach 15 - 16 grudnia 2011 roku w Hali Sportowo – Widowiskowej w Rudzie Śląskiej przy  ul. Kłodnicka 95 odbędzie się tegoroczna wystawa gołębi pocztowych.   

Zwiedzać wystawę będzie można  :

 

15.12.2011 (czwartek) od godz. 8:00 do godz. 20:00

16.12.2011 (piątek) od godz. 8:00 do godz. 16:00

 

Oficjalne otwarcie wystawy połączone z wręczaniem pucharów mistrzom Okręgu Katowice odbędzie się w czwartek  o godz.: 12:00.

Wstęp na wystawę członków Okręgu Katowice bezpłatny za okazaniem legitymacji.

Serdecznie zapraszamy hodowców gołębi pocztowych do odwiedzenia sali wystawy.

W listopadzie a dokładnie  5 listopada 2011 roku w Restauracji "Kropka" w Bobrownikach Śląskich,  miało miejsce uroczyste spotkanie, które oprócz corocznego podsumowania sezonu lotowego, upamiętniało rocznicę 65 - lecia założenia Sekcji Bobrowniki Śląskie.  To  jubileuszowe spotkanie  zaszczycili swą obecnością osoby z  najwyższych lokalnych władz samorządowych jak również z władz Oddziału Radzionków do którego Sekcja należy od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.  Na spotkaniu obecny był Starosta Powiatu Tarnogórskiego - Pani Lucyna EKIERT  jak również Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry - Pani Jolanta TUSZYŃSKA. Ponadto na spotkaniu obecni byli miedzy innymi  : Pan Grzegorz WALOSZCZYK - Przewodniczący Rady Dzielnicy, Prezes Oddziału Radzionków - kolega Piotr GŁUCH, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - kolega Antoni GŁOGOWSKI, V-ce Prezes Okręgu Katowice - kolega Andrzej SZATON, V-ce Prezes ds lotowych Oddziału Radzionków - kolega  Jarosław KUŚ oraz redaktor miesięcznika Hodowca Gołębi Pocztowych - Pan Piotr GŁADKI.  Hodowcy gołębi pocztowych Sekcji Bobrowniki Śląskie na spotkaniu byli obecni wspólnie ze swoimi małżonkami.

 

Sekcji Bobrowniki Śląskie nieprzerwanie od wielu sezonów notuje pasmo wielu sukcesów. Skupiając wielu  czolowych hodowców Oddziału Radzionków  rok w rok hodowcy Sekcji Bobrowniki Śląskie zajmują czołowe lokaty we wszelkich współzawodnictwach oddziałowych, rejonowych jak również nierzadko na szczeblu Okręgu Katowice. To bez wątpienia powód do dumy i radości miejscowych hodowców gołębi pocztowych.   

 

Należy dodać, iż spotkanie w tak okazałej formule mogło się odbyć dzięki zabiegom organizacyjnym  kolegi Pawła MRACHACZA, działacza samorządowego a jednoczęśnie hodowcy gołębi pocztowych Sekcji Bobrowniki Śląskie. Relację ze spotkania będzie można przeczytac w styczniowym wydaniu miesięcznika "Hodowca Gołębi Pocztowych". 

 

Hodowcom gołębi pocztowych Sekcji Bobrowniki Śląskie życzymy wielu dalszych sukcesów  a przede wszystkim wielu satysfakcji z hodowania naszych ulubieńców.  

 

Poniżej wyniki w najważniejszych tegorocznych jubileuszowych współzawodnictwach Sekcji Bobrowniki Śląskie.

 

Mistrzostwa Sekcji Bobrowniki Śląskie - sezon lotowy 2011

 

1. loty gołębi dorosłych (seria 15/10)

 

Mistrz             -    Leon i Bogdan BARTELA

I V-ce Mistrz   -    Wilhelm GLUCH

II V-ce Mistrz  -    Antoni i Jarosław WYLENŻEK

 

2. loty gołębi dorosłych (wg punktacji Okręgu)

 

Mistrz              -  Leon i Bogdan BARTELA

I V-ce Mistrz    -  Antoni i Jarosław WYLENŻEK

II V-ce Mistrz   -  Joachim SORYCHTA

 

3. loty gołębi młodych (seria 50/10)

 

Mistrz               -  Wilhelm GLUCH

I V-ce Mistrz     -  Roman FOKS

II V-ce Mistrz    - Joachim  SORYCHTA

 

4. loty gołębi młodych (seria 20/15)

 

Mistrz               -  Joachim SORYCHTA

I V-ce Mistrz     -  Wilhelm GLUCH

II V-ce Mistrz    -  Roman FOKS

 

Zarząd Rejonu Radzionków uprzejmie informuje wszystkich hodowców gołębi pocztowych Oddziału Radzionków,   których gołębie znalazły się w reprezentacji Rejonu Radzionków na tegoroczną wystawę Okręgu Katowice,  iż gołębie należy dostarczyć w dniu 13 grudnia 2011 roku o godzinie 17.00 do kolegi Franciszka Kowola. Gołębie następnie zostaną dostarczone do miejsca wystawy.

 

 

Galeria zdjęć

Sylwetki hodowców

Ciekawe linki

Copyright © 2013. All Rights Reserved.