PZHGP w Radzionkowie

Oddział 0106


Andrzej Horzela w sezonie lotowym 2004 zdobył tytuł I Przodownika Oddziału Radzionków. Jego największe sukcesy to ostatnie kilka lat choć gołębiami interesował się już w wieku lat 12. Do PZHGP wstąpił w roku 1975. Najpierw należał do Oddziału Piekary Śląskie. W roku 1988 zdobył wraz z Romanem Śpiewokiem tytuł Supermistrza w lotach gołębi młodych połączonych Oddziałów Piekary Śląskie I i Piekary Śląskie II. Od roku 1994 lotuje w Oddziale Radzionków.
Już rok po przybyciu do "naszego" Oddziału został Prezesem sekcji Radzionków. W tym samym czasie pełnił funkcję V-ce Prezesa Oddziału do spraw gospodarczych. Obecnie Andrzej Horzela jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Oddziału Radzionków. Jak widać jest On nie tylko świetnym hodowcą, ale także działaczem.
Gołębie Andrzeja Horzeli pochodzą z gołębników tak znanych hodowców jak Krystian Bednorz z Sośnicowic, czy Bracia Myszor z Oddziału Ruda Śląska II. Poza tym można u Niego znaleźć gołębie od hodowców z Dortmundu. Andrzej Horzela od 2001 roku lotuje metodą wdowieństwa. Obecnie Jego drużyna liczy 48 wdowców
Ze względu na to, że od 6 lat lotuje z nowego gołębnika największe sukcesy dopiero zaczyna osiągać, chociaż już jest jednym z czołowych hodowców Odziału Radzionków. W roku 1999 zdobył tytuł I V-ce Mistrza w lotach gołębi młodych, a rok później w tej samej rywalizacji był trzeci.W 2003 roku zdobył tytuł VI przodownika w lotach gołębi młodych oraz tytuł II V-ce Mistrza Sekcji Radzionków, natomiast w klasyfikacji Oddziału w lotach gołębi starych był 14, a w sekcji tytuł II V-ce Mistrza co w tak silnym Oddziale jest dużym osiągnięciem. Jednak już rok później zdobył tytuł I Przodownika Oddziału w lotach gołębi starych w mistrzostwie tradycyjnym, a w Sekcji tytuł I V-ce Mistrza oraz tytuł I V-ce Mistrza Oddziału oraz Mistrza Sekcji w II mistrzostwie. Widać tu ogromny postęp. Osiągał On jednak sukcesy już wcześniej lotując jeszcze ze "starego" gołębnika, który znajdował się na Stroszku. Zdobył wtedy w roku 1994 tytuł II V-ce Mistrza sekcji w lotach gołębi młodych, a rok później tytuł I V-ce Mstrza Sekcji oraz tytuł 4 Przodownika Oddziału w lotach gołębi Starych. Andrzej Horzela mocno wierzy w swoje gołębie, dobrze wie, co jest jego celem i otwarcie o tym mówi. Chce zdobyć tytuł Mistrza Oddziału Radzionków, czego mu szczerze życzymy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

{gallery}/hodowcy/horzela{/gallery}

Copyright © 2017. All Rights Reserved.