PZHGP w Radzionkowie

Oddział 0106

Wilhelm Gluch zam. Bobrowniki Śląskie koło Tarnowskich Gór tel. 032-384-00-97

Rozpoczynając serię prezentacji hodowców naszego oddziału byłoby nietaktem nieprzedstawienie na początek hodowli Wilhelma Glucha - hodowcy sekcji Bobrowniki Śląskie, który od kilku lat należy do czołówki naszego oddziału.
    Postanowiłem odwiedzić "naszego" Mistrza by dowiedzieć się trochę o tym coraz bardziej znanym śląskim hodowcy. Podczas rozmowy dowiedziałem się, że gołębie hoduje już od ponad pół wieku. Pierwszymi gołębiami były hodowane wraz z ojcem gołębie ozdobne. W wieku 14 lat zaczął lotować w Oddziele Tarnowskie Góry. Od tego czasu (z małymi przerwami) hoduje gołębie pocztowe aż do dnia dzisiejszego. Przez wiele lat lotował z lepszymi, bądź gorszymi wynikami. Pierwszy większy sukces odniósł w roku 2000 zdobywając tytuł Mistrza Oddziału Radzionków w lotach gołębi młodych. Co więcej sukces ten udało Mu się powtórzyć również rok później. Od 2001 roku kol. Wilhelm Gluch zdobywa najwyższe tytuły również w lotach gołębi starych. Od tego momentu bowiem zaczął lotować metodą wdowieństwa. Jego gołębie wywodzą się ze szczepów Fabry, Kuipers, Janssen. Jego drużyna lotowa liczy 45 wdowców.
    Hodowla Wilhelma Glucha to rozwojowa hodowla. Jego największe sukcesy przypadaja na bieżące lata. Oto największe sukcesy kol. Wilhelma Glucha - w roku 2000 zdobył tytuł Mistrza w lotach gołębi młodych. W lotach gołębi starych zajął 19 miejsce w oddziele. - rok 2001 był bogatszy w trofea. W lotach gołębi młodych został powtórzony sukces z roku poprzedniego. W lotach gołębi starych zdobył tytuł II V-ce Mistrza w Mistrzostwie tradycyjnym (seria 15-15). W II mistrzostwie (seria 10-10) został IV przodownikiem oddziału. - rok 2002 to w lotach gołębi starych tytuł I V-ce Mistrza w mistrzostwie tradycyjnym oraz tytuł II V-ce Mistrza w II mistrzostwie. - w sezonie 2003 jak i w 2004 zostaje Mistrzem Oddziału Radzionków w lotach gołębi starych zarówno w mistrzostwie tradycyjnym, jak i w II mistrzostwie. Zostaje II V-ce Mistrzem Okręgu Katowice w Kategorii "C". Poza tym w roku 2004 w lotach gołębi starych zdobył tytuł I v-ce Mistrza Oddziału w lotach zagranicznych oraz tytuł III przodownika w Mistrzostwie Rejonu Radzionków. Wilhelm Gluch w roku 2004 dominuje również loty gołębi młodych zdobywając tytuły Mistrza Oddziału Radzionków i Mistrza Rejonu Radzionków. Wspaniały rok 2004 został uwieńczony zdobyciem z ostatniego lotu - Skwierzyna 24 konkursów na 26 wkładanych gołębi, co jest osiągnięciem niebywałym.
     W tym krótkim wyliczeniu brakuje wielu tytułów przodowników Rejonu lotowego Piekary Śląskie, radzionków oraz Okręgu Katowice we wszystkich kategoriach lotowych(w 2004 roku został 10 przodownikiem Okręgu) Jak widać Wilhelm Gluch jest hodowcą nieprzeciętnym. Od kilku lat odnosi wspaniałe sukcesy, które są wynikiem ciężkiej pracy hodowlanej, doświadczenia i samodyscypliny. Przyczynił się do wysokiej lokaty oddziału Radzionków w klasyfikacji okręgu Katowice.

    Życzymy kol. Wilhelmowi dalszych co najmniej tak wspaniałych sukcesów w następnych latach

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

{gallery}hodowcy/gluch{/gallery}

 

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.